exhibition

[Exhibition of Drawings and Sculptures Manufactured by Members of the Society]

Tentoonstelling van Teekeningen en Beeldhouwwerken

vervaardigd door Leden der Maatschappij
ID: 1397, Status: completed
Exhibition period:
Oct‒Nov 1909
Type:
group
Organizing Bodies:
Arti et Amicitiae
Currency:
fl (Netherlands Guilder)
Quickstats
Catalogue Entries: 237
Types of Work: painting and drawing: 1, other medium: 11, unknown: 225
Artists: 161
Gender: female: 34, male: 125
Nationalities: 4
collapse all Catalogue View List View
Date Title City Venue Type
Date Title City Venue # of common Artists
Apr‒May 1909 Tentoonstelling van Kunstwerken Amsterdam Amsterdam (exact location unknown) 98 artists
Apr‒May 1907 Tentoonstelling van Kunstwerken Vervaardigd door Leden der Maatschappij [Exhibition of Art Works Manifactured by Members of the Society] Amsterdam Amsterdam (exact location unknown) 90 artists
Sep 7, 1907 Stedelijke Tentoonstelling van Kunstwerken van Levende Meesters [Urban Exhibition of Works of Art of Living Masters] Amsterdam Stedelijk Museum 106 artists
Jul 10‒Aug 22, 1909 Gemeentelijke Tentoonstelling van Kunstwerken van Levende Meesters [Municipal Exhibition of Works of Art of Living Masters] Arnhem Musis Sacrum 64 artists
Apr 1‒May 15, 1907 Zeventiende Jaarlijksche Tentoonstelling van Kunstwerken vaan Leden der Vereeniging [Seventeenth Yearly Exhibition of Art Works of Members of the Association] Amsterdam Stedelijk Museum 60 artists
Jul 15‒Aug 28, 1905 Gemeentelijke Tentoonstelling van Kunstwerken van Levende Meesters. [Municipal Exhibition of Works of Art of Living Masters.] Arnhem Musis Sacrum 71 artists
24/04/1910 - beg/06/1910 20ste Jaarlijksche Tentoonstelling van Kunstwerken der Vereeniging St. Lucas Amsterdam Stedelijk Museum 74 artists
Apr 11‒May 16, 1909 Negentiende Jaarlijksche Tentoonstelling van Kunstwerken van Leden der Vereeniging [Nineteenth Yearly Exhibition of Works of Art of Members of the Association] Amsterdam Stedelijk Museum 62 artists
May 3‒Jun 15, 1908 18e Jaarlijksche Tentoonstelling van Kunstwerken van Leden der Vereeniging Amsterdam Stedelijk Museum 60 artists
Apr 30‒Jun 11, 1911 Vereeniging Sint-Lucas. Een en Twintigste [21.] Jaarlijksche Tentoonstelling Amsterdam Stedelijk Museum 58 artists
Nov 10‒Dec 9, 1912 Vereeniging "Sint Lucas". Tentoonstelling van Aquarellen, Teekeningen, Grafische Kunsten en Klein Beeldhouwwerk Amsterdam Stedelijk Museum 40 artists
Nov 1‒30, 1914 Vereeniging "Sint Lucas". Tentoonstelling van Aquarellen, Teekeningen, Grafisch en Beeldhouwwerk Amsterdam Stedelijk Museum 39 artists
May 14‒Jul 1, 1905 15e Jaarlijksche Tentoonstelling van Kunstwerken [15th Yearly Exhibition of Works of Art] Amsterdam Stedelijk Museum 49 artists
May 3‒Jun 9, 1914 Vereeniging "Sint Lucas". Drie en Twintigste [23.] Jaarliksche Tentoonstelling Amsterdam Stedelijk Museum 45 artists
Jul 1‒Sep 2, 1912 Keuze=Tentoonstelling van Kunstwerken van levende Hollandsche Meesters Nijmegen Nijverheid- en Sporttentoonstelling 18 artists
Apr 13‒Jul 1912 Stedelijke Internationale Tentoonstelling Van Kunstwerken Van Levende Meesters Amsterdam Stedelijk Museum 65 artists
1910 Hollandi mesterek kiállitása Könyves Kálmán Szalonjában [Exhibition of Dutch Masters in the Salon of Kálmán Könyves] Budapest Könyves Kálmán Szalon 13 artists
1913 Exposition Universelle et Internationale de Gand en 1913: Groupe II. Beaux-Arts: Œuvres modernes. Ghent Exposition universelle de Gand 42 artists
May‒Jun 1914 De 3de Internationale Jury-Vrije Tentoonstelling. Vereeniging van Beeldende Kunstnaars Amsterdam Vereenining van Beeldene Kunstenaars "De Onafhankelijken". Tentoonstellingsgebou 12 artists
Jul‒Aug 1907 Tentoonstelling van Aquarellen en Teekeningen Moderne Meesters en een collectie Teekeningen van Kees van Dongen [Exhibitions of Aquarelles and Drawings Modern Masters and a Collection Drawings of Kees van Dongen] Amsterdam Kunsthandel C. M. Van Gogh 7 artists
Jul 4‒Aug 17, 1913 Gemeentelijke Tentoonstelling van Kunstwerken van Levende Meesters [Municipal Exhibition of Works of Art of Living Masters] Arnhem Musis Sacrum 4 artists
Nov 1908‒1909 Téli nemzetközi kiállítás [International Winter Exhibition] Budapest Műcsarnok 8 artists
Apr 23‒Oct 31, 1914 XI. Esposizione d'Arte della Città di Venezia Venice Giardini Pubblici 13 artists
Nov 2, 1905‒Jan 1, 1906 Tenth Annual Exhibition Pittsburgh Carnegie Institute 7 artists
Jul 28‒Aug 19, 1912 Tentoonstelling van Schilderijen [Exhibition of Paintings] Domburg Tentoonstellingszaal 3 artists
01/06/1905 - end/10/1905 IX. Internationale Kunstausstellung Munich Königlicher Glaspalast 22 artists
Apr 22‒Oct 31, 1907 VII. Esposizione Internazionale d’Arte della Città di Venezia Venice Giardini Pubblici 10 artists
Oct 3‒25, 1915 Tentoonstelling der Werken van Lodewijk Schelfhout, Piet Mondriaan, Jan Sluyters, Leo Gestel, Le Fauconnier, J. C. van Epen, Architect Amsterdam Stedelijk Museum 2 artists
Jul‒Aug 1911 Tentoonstelling van Schilderijn en Teekeningen van Walchersche Schilders Domburg Tentoonstellingszaal 2 artists
Jul 10‒Aug 1, 1909 Doe Stil Voort. IIIe Jaarlijksche Tentoonstelling. IIIe Exposition Annuelle Brussels Hedendaagsche Museum - Musée Moderne 2 artists
Nov 7‒Dec 8, 1913 Moderne Kunst Kring (Cercle de l'Art Moderne) Amsterdam Stedelijk Museum 2 artists
Oct 6‒Nov 5, 1911 Internationale Tentoonstelling van Moderne Kunst. Moderne Kunst Kring Amsterdam Stedelijk Museum 2 artists
Oct 6‒Nov 7, 1912 Moderne Kunst Kring (Cercle de l'art moderne). Ouvrages de Peinture, Sculpture, Dessin, Gravure Amsterdam Stedelijk Museum 2 artists
Apr 30‒Jun 30, 1914 Eighteenth Annual Exhibition Pittsburgh Carnegie Institute 4 artists
Sep 20‒Dec 1, 1913 Der Sturm. Erster Deutscher Herbstsalon Berlin Lepke-Räume 2 artists
Jun 13‒Jul 2, 1911 Kunstausstellung aus Essener Privatbesitz Essen Kunstmuseum 2 artists
Apr 24‒Jun 30, 1913 Seventeenth Annual Exhibition Pittsburgh Carnegie Institute 3 artists
1912 Sommaire des Peintures et Sculptures de l'École Contemporaine exposées dans les Galeries du Musée National du Luxembourg Paris Musée National du Luxembourg 4 artists
1907 Union Internationale des Beaux-Arts et des Lettres. Deuxième Congrès. Le musée du Peuple Angers Angers, Centre d'Art 2 artists
May 2‒Jun 30, 1910 Fourteenth Annual Exhibition Pittsburgh Carnegie Institute 2 artists
Feb 17‒Apr 15, 1906 Internationale Kunstausstellung Bremen Bremen Kunsthalle Bremen 2 artists
Apr 27‒Jun 30, 1911 Fifteenth Annual Exhibition Pittsburgh Carnegie Institute 2 artists
May 1‒Oct 20, 1907 Internationale Kunstausstellung Mannheim Mannheim Kunsthalle Mannheim 2 artists
Jul‒Aug 8, 1908 The London Salon of the Allied Artists' Association. 1st year London Royal Albert Hall 4 artists
Feb 9‒Mar 24, 1909 Akvarellek, pasztellek és grafikai művek nemzetközi kiállitása [International Exhibition of Aquarelles, Pastels and Graphics] Budapest Műcsarnok 2 artists
Apr 22‒Oct 31, 1905 VI. Esposizione d'Arte della Città di Venezia Venice Giardini Pubblici 2 artists
May 9‒Nov 2, 1914 Exposition Générale des Beaux-Arts / Salon Triennale Brussels Palais du Cinquantenaire 2 artists
Catalogue
Tentoonstelling van Teekeningen en Beeldhouwwerken vervaardigd door Leden der Maatschappij. 1909.
Nr. of pages: 36.
Holding Institution: RKD Nederlands Instituut voor Kunstgeschiedenis
Catalogue Structure
[Information on Prices and Sales], 1 p.
[information about the lottery], 1 p.
"Teekeningen Enz", cat. no.1-215 , p. 11-30
"Beeldhouwwerken", cat. no. 216-225, p. 31-32
"Lijst der Prijzen", 4 p.
Additional Information
Other Mediums listed
Participant Addresses listed
Note
"De stemhebbende-leden, gewone-leden (oude wet) en buitenleden Maatschappjj hebben het recht tot inzending van één kunst- werk buiten beoordecling der toelatings-jury.
Achter hunne namen zijn de letters B.B. geplaatst." n. p.

+Gender Distribution (Pie Chart)

+Artists’ Age at Exhibition Start(Bar Chart)

+Artists’ Nationality(Pie Chart)

+Places of Activity of Artists(Pie Chart)

+Exhibiting Cities of Artists(Pie Chart)

+Catalogue Entries by Type of Work(Pie Chart)

+Catalogue Entries by Nationality(Pie Chart)

Name Date of Birth Date of Death Nationality # of Cat. Entries
J. A. Addicks 1
Elisabeth Adriani Jan 25, 1873 Nov 7, 1957 NL 1
Maximiliaan Alandt 1875 1929 NL 1
Lizzy Ansingh Mar 13, 1875 Dec 14, 1959 NL 2
Bernardus Arps Sep 1, 1865 Sep 26, 1938 NL 2
Nicolaas Bastert 1854 1939 NL 1
Sieger Baukema 1852 1936 NL 1
Maria Philipse 1863 1952 NL 1
Eduard Bäumer 1892 1977 DE 1
Bernardus Antonie van Beek 1875 1941 NL 1
Johan Philip Christiaan Benner 1876 1956 NL 1
Ans C. Berg 1873 1942 NL 1
Ludolph Georg Julius Berkemeyer Aug 20, 1864 Jul 18, 1930 NL 1
Willem Christiaan Constant Bleckmann 1853 1942 NL 2
Anna Smulders 1876 1930 NL 1
Félicien Bobeldijk 1876 1964 NL 2
Johanna Cornelia Hermana Bodenheim 1874 1951 NL 2
Paulus Bodifée Jun 29, 1866 Jan 23, 1938 NL 2
Margaretha Martina de Boer 1871 1956 NL 1
Jan Antonie Bonebakker 1889 1950 NL 1
Berend Adrianus Bongers 1866 1949 NL 2
Charlotte Boom-Pothuis Apr 1, 1867 Jan 24, 1945 NL 1
Jan Boon 1882 1975 NL 6
Etienne Bosch 1863 1933 NL 1
Arthur Henri Christiaan Briët 1867 1939 NL 1
Hendrik Jan Broekman 1872 1945 NL 1
Frederika Henriëtte Broeksmit Aug 14, 1875 Jan 25, 1945 NL 1
Otto von Bylandt 1852 1929 NL 1
Pieter ten Cate Jan 21, 1869 Feb 18, 1937 NL 1
Johan Cohen Gosschalk 1873 1912 NL 2
Jacobus Cornelis Wyand Cossaar 1874 1966 NL 1
Max Cramer 1882 1960 DE 1
Marie Cremers 1874 1960 NL 1
Remmert Dekker 1860 1911 NL 1
Gijsbertus Derksen 1870 1920 NL 1
Franz Wilhelm Maria Deutmann 1867 1915 NL 1
Hendricus Antonius Dievenbach 1872 1946 NL 1
Waalko Jans Dingemans Jun 16, 1873 Oct 9, 1925 NL 2
Gerrit van Dokkum 1870 1931 NL 1
Elsa Woutersen-van Doesburgh Dec 7, 1875 Mar 8, 1957 NL 1
A.-J. van Driesten 1878 1969 NL 1
Thérèse Schwartze 1851 1918 NL 2
Dirk Gerard Ezerman 1848 1913 NL 2
Margaretha Josephine Elisabeth Franco-Cohen Gosschalk 1877 1913 NL 2
Petrus Johannes Cornelis Franken 1866 1911 NL 1
Maria Charlotta Louisa Fritzlin 1870 1953 NL 1
Johan Gabriëlse 1881 1945 NL 1
Johannes Josephus Garjeanne 1860 1930 NL 2
Hendrika van Gelder 1870 1943 NL 1
Eduard Gerdes 1887 1945 NL 1
Arnold Marc Gorter 1866 1933 NL 2
Adriaan Herman Gouwe 1875 1965 NL 1
Johannes Mattheus Graadt van Roggen 1867 1959 NL 10
Johan Paul Constantinus Grolman 1841 1927 NL 1
Willem Adrianus Grondhout 1878 1934 NL 1
Ch. P. Gruppe 1860 1940 US 1
Agnieta Cornelia Gijswijt 1873 1962 NL 1
Christiaan Hendrik Hammes 1872 1965 NL 1
Jan Hendrik Leonard Hanau Aug 26, 1864 NL 1
Gerhard Haverkamp 1872 1926 NL 2
Marie Heineken 1844 1930 NL 2
Johannes Albertus, II Hesterman Apr 30, 1877 Oct 25, 1955 NL 2
Johan Coenraad Hermann Heyenbrock 1871 1948 NL 2
Marinus Heyl 1836 1931 NL 2
Gerrit van der Hoef 1879 1954 NL 1
Gerarda Wilhelmina ten Hoet 1857 1939 NL 1
Gerard Hofs 1874 1952 NL 1
Jacob Huijbrecht Hollestelle 1858 1920 NL 1
Ferdinand Bernhard Hoppe 1831 1922 NL 1
Jan Hoynk van Papendrecht 1858 1933 NL 1
Theodoor van Hoijtema 1863 1917 NL 1
John Frederik Hulk 1855 1913 NL 2
Maria Elisabeth van Hengel 1870 1945 NL 1
Willem George Frederik Jansen Dec 25, 1871 Jun 21, 1949 NL 2
J. Jeannot 1
Maarten Johannes Balthasar Jungmann 1877 1965 NL 1
Johann Mari Henri ten Kate 1831 1910 NL 1
Anna E. Kerling 1862 1955 NL 1
George Laurens Kiers 1838 1916 NL 2
Gerrit Willem Knap 1873 1931 NL 1
Gerard Koekkoek 1871 1956 NL 1
Dina Kohnstamm 1869 1942 NL 1
Arnold Hendrik Koning 1860 1945 NL 2
Hendrik Maarten Krabbé 1868 1931 NL 2
Martinus Kramer 1860 1918 NL 2
Johanna Jacoba Kruimel 1875 1961 NL 1
Dirk de Vries Lam 1869 1937 NL 1
Maurits Constantijn Lapidoth 1868 1930 NL 1
Johann C. W. Legner 1859 1932 NL 1
Huib Luns 1881 1942 NL 2
Marius van der Maarel 1857 1921 NL 1
Willem (Jbzn) Maris 1872 1929 NL 2
Willem Martens 1856 1927 NL 1
Hendrik Willem Mesdag 1831 1915 NL 2
Piet Mondrian 1872 1944 NL 1
Martin Monnickendam 1874 1943 NL 1
Gerard Gustaaf Muller 1861 1923 NL 2
Bertha Müller 1883 1968 NL 1
Gerhard Arij Ludvig Munthe 1875 1927 NL 1
Willem Carel Nakken 1835 1926 NL 1
Albert Neuhuys 1844 1914 NL 1
Joan François Obbes 1869 1963 NL 2
Frans David Oerder 1867 1944 NL 2
Ferdinand Gustaaf Willem Oldewelt 1857 1935 NL 2
Johan Michiel Oort 1867 1938 NL 2
Hermanus Adrianus Van Oosterzee 1863 1933 NL 1
Johannes Cornelis Pabst 1853 1944 NL 1
Herbert van der Poll 1877 1963 NL 1
Barend Jan Abraham Polvliet 1869 1918 NL 1
Albrecht Reicher May 8, 1858 Mar 14, 1938 NL 1
Betsy Repelius 1848 1921 NL 1
Jacob Coenraad Ritsema 1869 1943 NL 1
Willem Elisa Roelofs 1874 1940 NL 2
Wilhelm Christian Georg Rueter 1875 1966 NL 1
Johan Adolph Rust 1828 1915 NL 1
Henri Savrij Dec 13, 1871 Nov 30, 1942 NL 1
Egbert Rubertus Derk Schaap 1862 1939 NL 2
Hendrika van der Pek 1867 1926 NL 2
Adeline Maud van Schaik-Russel 1876 1965 NL 1
Martinus Schildt 1867 1921 NL 1
Pieter Adrianus Schipperus 1840 1929 NL 2
Willem Joannes Schütz 1854 1933 NL 1
Joseph Seckel 1881 1945 NL 1
Willy Sluiter 1873 1949 NL 2
Johannes Carolus Bernardus Sluijters 1881 1957 NL 1
Antoon Smeerdijk 1885 1965 NL 1
Hobbe Smith 1862 1942 NL 1
Cornelis Spoor Aug 2, 1867 Feb 22, 1928 NL 1
Gerard Johan Staller 1880 1956 NL 2
Hubert van Steel 1856 1929 NL 1
Willem, the elder Steelink 1826 1913 NL 1
Anna Maria van de Stork-Kruyff Nov 19, 1870 Feb 7, 1946 NL 1
Louis Stutterheim 1873 1943 NL 1
Wilhelmina Suij 1861 1913 NL 1
Jacob Taanmann 1836 1923 NL 1
Aletta Thol-Ruijsch 1860 1930 NL 1
Louis van der Tonge 1871 1937 NL 2
Bertha Valkenburg 1862 1929 NL 2
Jacob Gerard Veldheer 1866 1954 NL 2
Marinus Cornelis Thomas Vermeulen 1868 1941 NL 1
Tjipke Visser 1876 1955 NL 2
Joh. Vlaanderen 1867 1936 NL 2
Gerardus Johannes Jacobus Van Vliet 1880 1972 NL 1
Henriëtte van Hove 1861 1918 NL 2
Susanna Cornelia Henriëtta de Vries 1867 1942 NL 1
Nicolaes van der Waay 1855 1936 NL 1
Maria Wilhelmina Wandscheer 1856 1936 NL 2
Hendrik Weegewijs 1875 1964 NL 1
Adolphe van Weezel Errens 1866 1939 NL 1
Willem Johannes Weissenbruch 1864 1941 NL 2
Dirk Wiggers 1886 1933 NL 2
Willem Arnold Witsen 1860 1923 NL 2
Hermanus Gerhardus Wolbers 1856 1926 NL 2
Anna Maria Blaauw 1865 1944 NL 1
Piet van Wijngaerdt 1873 1964 NL 1
Jan Hillebrand Wijsmuller 1855 1925 NL 1
Anna Catharina Frederika Wijthoff 1863 1944 NL 1
Philip Zilcken 1857 1930 NL 1
Johann Zoetelief Tromp 1872 1947 NL 1
Jacob Abraham Zon 1872 1932 NL 2
Willem Zwart 1867 1957 NL 1
Recommended Citation: "Tentoonstelling van Teekeningen en Beeldhouwwerken." In Database of Modern Exhibitions (DoME). European Paintings and Drawings 1905-1915. Last modified Jul 27, 2020. https://exhibitions.univie.ac.at/exhibition/1397